Różowe złoto pasuje każdej kobiecie – jest niezwykle subtelne, delikatne i eleganckie. Złote łańcuszki, bransoletki oraz kolczyki podkreślą urodę każdej pani. Rose gold świetnie prezentuje się jako oprawa kamieni szlachetnych, przede wszystkim tych o ciepłych, pastelowych odcieniach – morganitów, kwarców dymnych, pereł, opali, ametystów oraz oczywiście diamentów. Biżuteria z różowego złota to idealny prezent na Walentynki dla każdej kobiety!

Różowe złoto na Walentynki

Różowe złoto już od klika sezonów cieszy się ogromną popularnością wśród miłośniczek biżuterii. Gwiazdy i celebrytki często pokazują się z łańcuszkach, kolczykach i bransoletach z różowego złota. Ostatnio niezwykle modne jest też srebro platerowane różowym złotem. Ta lekka biżuteria szczególnie pięknie wygląda z wielobarwnymi kryształami oraz perłami. Można też pokusić się o wybór zegarka w kolorze różowego złota. Taki czasomierz to nie tylko urządzenie praktyczne ale również elegancka, modna ozdoba.

Biżuteria z różowego złota – pierścionki z morganitami i diamentami

Jak powstaje różowe złoto?

Na początku historii różowego złota warto wspomnieć, że złoto w czystej postaci nie nadaje się do wyrobu biżuterii. Czyste złoto jest zbyt miękkie i plastyczne, dlatego w jubilerstwie wykorzystuje się stopy złota – czyli złoto w czystej postaci miesza się z innymi metalami, by otrzymać pożądaną twardość i odcień. Stąd mamy do czynienia z najbardziej popularnym złotem żółtym w różnych próbach, oraz białym i różowym, a także innymi wariacjami kolorystycznymi.

Złoto jubilerskie jest stopem, dlatego jego barwa zależy od proporcji kruszców. Różowe złoto to mieszanka czystego złota, srebra i miedzi. Im więcej srebra i mniej miedzi w stopie tym bardziej delikatny odcień uzyskamy. Tak powstaje właśnie różowe złoto. Najczęściej stosuje się proporcję 3 części złota na 1 część miedzi. Używając znacznie więcej miedzi, a mniej srebra uzyskuje się złoto o bardzo intensywnym kolorze czerwonym.